csen

Extrem

Realizovali jsme:
Rok: 2009
Zadavatel: fa. Kamenický
Pro: ---
Dodavatel: fa. Kamenický

Kolotoč je tvořen podvozkovým rámem, sklopnými rameny a kyvadlem opatřeným sedadly. Podvozkový rám je prolamovaný svařenec z válcových profilů, který je na spodní ploše na jednom konci opatřen vícenápravovým podvozkem a na druhém konci je opatřen točnou, kterou se ukládá na podvozek tažného automobilu. Čela podvozkového rámu jsou optařena svislou rovinnou konstrukcí na jejíž horní části jsou uložena v čepech sklopné ramena. K oběma bočním částem čela podvozkového rámu jsou otočně upravena na svislých čepech výklopné opěrné ramena.

Sklopné ramena jsou celkem dvě. Rameno je tvořeno svařencem z válcového profilu, který je svým dolním koncem uložen kyvně v čepech a jeho horní konec je upraven rozebíratelně do spojovacího kusu, v němž je kyvně zavěšeno kyvadlo. Tento spojovací kus je rovněž opatřen pohonem pro vyvození nuceného kývavého pohybu kyvadla.

Vlastní kyvadlo je trubková konstrukce, která je svým horním koncem kyvně uložena a zároveň zavěšena na spojovacím kusu sklopných ramen. Ke spodnímu konci kyvadla je otočné vzjledem ke svislé ose připojena související konstrukce se čtyřmi pětisedadlovými díly. V místě připojení této konstrukce ke spodnímu konci kyvadl je připevněn pohon pro její otáčení.

3D MODELY
Extrem
Extrem